Masáže přímo pro vás

Masáž lze definovat jako speciální proceduru, která je využívána především k upevňování tělesného i duševního zdraví, k posilování organismu, ke zvýšení výkonnosti nebo osvěžení – regeneraci po fyzické i psychické zátěži, ke zlepšení celkového vzhledu, popřípadě k léčení nebo doléčování některých chorobných a poúrazových stavů.

Individuální přístup ke klientovi je zásadní a to já nabízím všem nejenom, co trpí chronicky bolesti zad, krku nebo celého těla. Masáže jsou velice účinné jako prevence proti BOLESTI svalů a k tomu patří přímá úměra rozvolnění psychické zátěže. Tohle považuji za zásadní i jak předcházet nemocem. Každý člověk by měl mít svého osobního maséra na kterého se můžete kdykoliv obrátit s nejenom fyzickým problémem. Kvalitní masáže vytvářejí v těle prostor k samoléčbě.   

 

Význam masáže pro člověka

Je dokázané, že odborně a kvalitně provedená masáž působí na tělesný i duševní stav člověka velmi kladně. Zájem o využívání masáže silně stoupá , což souvisí s postupným lepším uvědomováním si hodnoty vlastního zdraví a potřeby zvyšování práceschopnosti, zlepšování výkonnosti a celkové kondice jak ve sféře tělesné, tak duševní. Masáže působí jako prevence proti bolesti svalů, šlach, kloubů. Zkvalitňujeme regeneraci sil po práci či jiné zátěži, a přispějeme tím k rychlejšímu odstranění únavy. Masáže jsou ideální pro všechny typy lidí, sportovce, nesportovce, turisty či děti.

Pravidelné masáže jsou důležitým doplňkem kvalitní tělesné kultury moderního člověka

Proč kvalitní masáž

Vhodně zvolený druh masáže může podstatně přispět ke kladnému ovlivňování celkového stavu organismu, a to jak tělesnému, tak i duševního. Účinky masáže se projevují vznikem místní, vzdálené a celkové reakce organismu. Bezprostředním působením masáže na příslušnou oblast povrchu těla vzniká místní účinek. Tzv. reflexní cestou jsou zprostředkovány vzdálené účinky masáže, které spočívají v ovlivnění orgánů, na které masérské hmaty nepůsobí přímo. Tyto účinky se projevují změnou prokrvení a zlepšením činnosti tkání a orgánů, které jsou uloženy v hloubce. 

Hloubková masáž

Perfektní masáž pro každého sportovce, víkendového sportovce nebo kohokoli jiného, ​​kdo má bolesti svalů.

Zaměřuje se na léčbu stavů, jako je lokalizovaná bolest, napětí, bolest a také nová nebo stará svalová poranění.  Těchto cílů je dosaženo snížením množství odpadního produktu ve svalu, který může vznikat namáhavou nebo opakovanou fyzickou aktivitou.

Sportovní ošetření je pevná, obvykle hloubková masáž, která má za cíl působit na všechny svalové vrstvy, vazy, šlachy i pojivovou tkáň. Záměrem je rozbít staré strukturní vzorce a umožnit volný tok živin a kyslíku do měkkých tkání.

I když je známo, že tento typ léčby je poněkud nepohodlný, uvědomujeme si, že ne každý trénuje, aby byl elitním sportovcem, a tak se tlak a použité techniky budou lišit, aby bylo zajištěno vaše individuální pohodlí.  Budete se cítit fantasticky a budete zcela připraveni postavit se zpět na nohy!

Krátkodobá bolest pro dlouhodobý zisk!

Manipulace s měkkou tkání

Ošetření měkké tkáně, kam řadíme kůži, podkoží, fascie a svaly jsou pro pohybovou soustavu velmi důležité díky jejich vzájemnému pohybu proti sobě. Mezi těmito vrstvami je tekutina, která zajišťuje jejich klouzání vůči sobě. K jejich aktivaci dochází při každém pohybu, jak při pohybu končetin tak při pohybu trupu. Pohyb pohybového sytému by nebyl možný, pokud by se všechny měkké tkáně také nepohybovaly, a to vzájemným protažením a posunem.

Pokud dojde k poruše měkkých tkání dochází ke zhoršení posunlivosti a pohyblivosti tkání. Při tomto stavu dochází k patologii aktivního i pasivního pohybu. Tento patologický stav není pouze omezen na jeden segment, ale také na centrální úroveň. Při poškození na této úrovni dochází k přestavbě pohybového stereotypu a ke změnám dynamiky páteře. Tento stav se upravuje manipulací měkkých tkání.

Cílem techniky měkkých tkání je návrat kluznosti a pohyblivosti. Mezi techniky měkkých tkání řadíme ošetření spoušťových bodů, protažení kůže, protažení pojivové řasy, léčení hlubokých fascií, působení tlakem. Také sem patří ošetření jizev, které jsou uloženy v měkkých tkáních a jdou skrze všechny tkáně. Při špatné kluznosti a pohyblivosti tkání v oblasti jizvy dochází ke vzniku tzv. aktivní jizvy. Ta často může být skrytou příčinou obtíží. Za ideální situace vše klouže a tím pádem nemáme žádné omezení nebo bolest.

Sledujte AŠ-Masáže

Dnes je úžasný den na masáž.

Kontakty